Knyga: „Aš jums nepatiksiu“ (2016)
Pro šiurkštų leksikos sluoksnį šviečia meilės tematika, vaikystės traumos, ydingi žmonių bendravimo modeliai, vienatvės baimė ir amžinas savęs ieškojimas. „Aš jums nepatiksiu“ – pirmas fizinį pavidalą įgavęs autoriaus darbas, knyga užgimusi socialiniuose tinkluose ir į save surinkusi populiariausius tekstus.
Benamiams išdalinti foto aparatai. 27 tušti kadrai, kuriuos „iššaudžius“ pažadėtas atlygis. Ir taip prie projekto prisijungė benamis Romas.
Vyras gyvena griuvėsiuose, ten kur kadaise buvo rūsiai. Dvidešimties kvadratų erdve drauge dalinasi mažakalbis Mirka, jo draugė Liuba ir nėščia Liubos sesuo. Romas visai neseniai išėjo iš įkalinimo įstaigos, tačiau kupinas verslo idėjų, mat kadaise turėjo nagingas, menams imlias rankas. Visgi šiandien Romas renka butelius, nuolat šypsosi ir saugo moteriškes, kurioms kieme reguliariai dažo plaukus.
Štai vienas, į knygą patekusių kadrų, darbiniu lakonišku pavadinimu „Meilė“.
Prie projekto prisijungė ir benamė Žaneta, per avariją netekusi abiejų kojų. Lyg to nebūtų gana, rajono chuliganai taip suspardė Žanetos vyrą, kad šis taip ir nepabudo iš komos. Vaikai motiną aplanko tik jai gavus pensiją, kurią drauge prageria ir išvyksta mėnesiui toliau gyventi savų gyvenimų. Šiuo metu Žaneta vėžimėliu irstosi centrinėmis gatvėmis, o vakarais grįžta į parką, kuriame po krūmu laukia brezentu apklotas čiužinys ir keletas daiktų.
Štai vienas, į knygą patekusių kadrų, darbiniu lakonišku pavadinimu „Niekas nesijaučia gerai“.
Leidinį visomis emocijomis nuspalvino Mindaugas Gabrenas Photography. Kas jis?
Nuo Ispanijos iki Niujorko, nuo megapolių iki laukinės gamtos, tačiau visur gyvenimas sustojęs vienodai. Šiose erdvėse kadaise virė gyvenimas, o šiandien – žmonės tik siluetai, buvusio šurmulio šešėliai – kadaise čia gyvenę, mylėję ir nekentę. Šios emocijos ir nuotaikos nesikeičiančia šimtmečiais, tad vienodai atpažįstamos kada bebūtų užfiksuotos.
Neištvėriau ir aš, tad šalia fizinių benamių foto išvysite ir dvasinio benamio Sausio kadrų.
Autorius jaučia milžinišką trauką viso pasaulio beprasmybei ir šlykštumui. Nuotraukose – žvilgsnis į primityviausius žmogaus poreikius ir jų tenkinimas, miesto atšiaurumas ir visur lydinti destrukcija.