Nusipelnėte šio šizofreniško antiherojaus

Pradėk nuo čia

Jei čia lankaisi pirmą kartą - į dienoraštį įnerti bus paprasčiau perklausius šį interviu.

Su bičiuliu Bernardu, Klaipėdoje, automobilyje, prie Danės upės. Apie destruktyvų laikotarpį, svaigalus, bičiulius benamius, buvusias ir būsimas knygas, draugais tampančius skaitytojus, sektas ir dar šiek tiek.

Susipažinkim -

aš, Sausis.

Pirmoje knygoje prisistačiau kaip:

Literatūrinis antikristas. Kalbantis nepatogiai, tačiau tai, ką kiekvienas mūsų galvoja kasdien, nedrįsdami paversti žodžiais. Gėdingoji tavo paties versija, kurios nekenti kaip savo vaikystės nuotraukų, kuriose esi užfiksuotas primyžtu klynu.

Pro šiurkštų leksikos sluoksnį šviečia meilės tematika, vaikystės traumos, ydingi žmonių bendravimo modeliai, vienatvės baimė ir amžinas savęs ieškojimas.

Per laiką šiek tiek sušvelnėjau, tad kitas dvi knygas įprasmino toks aprašas:

Tapatybę slepiantis autorius, sąlyčio su skaitytojais ieškantis netradiciniais būdais. Tekstais transliuojamas gyvas dienoraštis, gyva istorija, kurios siužetai vingiuoja per tamsiausius minčių užkaborius, žaizdas ir šviesos paieškas.

Iš tikro - Sausis kūrėjas. O čia - daugiabriaunis dienoraštis. Čia viskas iki skausmo tikra. Apie žmones, kuriuos sutikau, kokius mačiau juos ir kokį pasaulį matė jie.

Spausdinti dienoraščiai

2016 m.

2018 m.

2023 m.

„Aš Jums Nepatiksiu“

KNYGA // 2016

Viskas prasidėjo 2015-2016 metais.

Daug rašiau, dar daugiau pykau ant viso pasaulio, žalojau save, pasąmoningai bandžiau susinaikinti. Galiausiai išleidau šią knygą, kaip duoklę nuolat šalia buvusiems skaitytojams. O jie atsidėkojo visą 500 vnt. tiražą iššluodami per dvi paras.

Sąmoningai pasirinkau neperleisti šio kūrinio. Šiandien kolekcinis. Tokiu ir bus.

„Kur tada buvo tavo Dievas?“

KNYGA // 2018

Šios kelionės į Dievą metu išsikalbėjau su šimtais randuotų pakeleivių, tikrinau įvairias religines bendruomenes, galiausiai įklimpau į kultą-sektą ir pabėgau Azijon.

Parašiau žadėtąją knygą, tačiau supratau, kad ši nėra tai, kas džiugintų širdį, todėl ištryniau, sunaikinau, nuskandinau ir kibau į darbus iš naujo.

„Šioje upėje aukso nerasite“

KNYGA // 2023

Pats naujausias kūrinys, kuriuo siekiau paklaidinti, trumpam ištrinti laiko pojūtį. Priminti, kad nė viena karta nėra ypatingesnė už nueinančią, nė vienas mūsų nesame pagrindinis filmo herojus. Keičiasi tik forma, turinys visada išlieka toks pats.

Supratau, kad nei nuotraukomis, nei tekstais negebu išpaišyti pilno paveikslo, kaip gi atrodė tas keleto metų darbas. Į pagalbą pasikviečiau įprastai su užsienio reperiais dirbantį videografą Beną ir drauge susukome trumpą dokumentinį filmą.

Kol rašau knygas, šimtais kitų formų kūrybą transliuoju kažkur internete. Čia persipina vaizdas, garsas, nebraustaburniškas atvirumas ir pjaunantis jautrumas.

Dabar jau esi pasiruošęs. Išsirink savo kanalą ir nerk gilyn.