„Svarbiausia santykis su savimi. Jį padeda atrasti aplinkiniai.“

5/24/20232 min read

Tai antroji mano skaityta šio autoriaus knyga ir tai vienas iš įdomesnių lietuvių autorių išsiskiriančiu drąsa žvelgti giliau, bei atvirumu skaudžioms patirtims.

Nors pirmoji (mano skaityta) knyga buvo labiau "šokiruojanti" ir priverčianti atsiplėšti nuo savo ramios kasdienybės, tai antroji daug nuosaikesnė, leidžianti keliauti žmonių jausmų labirintais.

Pati knyga labai įdomaus formato - tai viešas autoriaus dienoraštis ieškantis savo esmės ne tik per savo išgyvenimus, bet ir per kitų žmonių tarpusavio ryšius.

"Svarbiausia santykis su savimi. Jį padeda atrasti aplinkiniai."

Turiu pripažinti, jog autorius mane kiek nustebino. Kai kažką jau esi skaitęs to paties žmogaus, tai tikiesi kažko panašaus. Tik pradėjusi skaityti nustebau, jog knyga daug lengvesnė, nei tikėjausi, bet einant prie pabaigos nustebau dar labiau, nes Sausis pasirodo puikiai sugeba išgvildenti gyvenimiškas tiesas jų nepaverčiant banaliomis. Na žinote tas banalybės, kur kiekvienas rašinėja savo soc erdvėje (pvz. "Paleisk, nes jei mylės vis tiek sugrįš" ir kt. nesąmonės). Negaliu tokių pakęsti. Bet autorius iš savo istorijų tarsi sukonstruota išvadas taip taikliai, kad net aš pasižymėjau N vietų, kurios surezonavo.

Žodžiu ploju atsistojus! Dar vienas puikus kūrinys, kurį beje patariu skaityta lėtai ir ne vieną kartą 🤍 Knyga keliauja į mano asmeninę biblioteką ir nepertoliausiai nuo akių, nes ketinu vis kartas nuo karto atsiversti 🤍

Senos foto ir iš jų žvelgiantys praėjusių laikų veidai. Žmonės, kurių istorijas prikėlė autorius žvelgdamas iš laiko perspektyvos, kuri praktiškai neegzistuoja. Tokie pat norai, troškimai ir rūpesčiai kamavę daugelį kartų atsispindi ir kiekvieno iš mūsų gyvenimuose.

Žvelgdami atgal, galime lengvai įsivaizduoti ir ateitį. Kaip kažkada po daugelio metų mūsų veidai žvelgs kažkam dar negimusiam į akis ir pasakos mūsų istorijas. Tikiuosi ir tuomet bus norinčių tų pasakojimų klausytis.

Anotacijos autorė Justė, originalų tekstą rasite profilyje knygu_gurmane